Hejsan!
Jag har hört att Vodka och Brännvin är gjort på något sädesslag, kan vi med glutenallergi inte dricka det då eller är det inte så mycket gluten i de i alla fall? Jag undrar också om det är någon ölsort som vi inte kan dricka?
Tacksam för svar!
Kram, Åsa